Katar pénzügyminisztere a Világgazdasági Fórumon aggodalmát fejezte ki az Európai Unió új ESG-jelentési szabványai miatt, amelyeket „tisztességtelen versenyhelyzetnek” nevezett. A szabályozás olyan szigorú követelményeket támaszt, mint az ellátási láncok teljes körű átvilágítása és a nettó zéró kibocsátás 2050-ig történő elérése. Ez akár a katari cseppfolyósított földgáz (LNG) európai exportjának ellehetetlenüléséhez is vezethet. Katar, amely Európa harmadik legnagyobb LNG-beszállítója, figyelmeztetett: ha a szabályozás jelentős veszteségeket okoz az állami vállalatának, akkor alternatív piacokat kereshet - tudósított a komoly üzenetről a Bloomberg.
Európa arányosan fog reagálni a Donald Trump amerikai elnök által kivetett vámokra - nyilatkozta az Európai Unió gazdasági biztosa.
A legnagyobb amerikai bank, a JPMorgan bankárai éjszakába nyúlóan dolgoztak a múlt éjjel egy erre kijelölt "hadműveleti szobában", hogy felmérjék Donald Trump amerikai elnök beiktatási napjának gazdasági és piaci hatásait. Az elnök már az eszkütételt követő órákban visszavonta elődje, Joe Biden közel 80 végrehajtási intézkedését a Reuters szerint, készülnek tehát a globális szereplők a megnövekedett volatilitásra, amit Trump Fehér Házba való visszatérése okozhat.
Az infláció, amelyet az Egyesült Államok által tervezett vámok hajthatnak fel, 2025 egyik legnagyobb piaci kockázata – mondta Nicolai Tangen, a világ legnagyobb szuverén vagyonalapjának, a Norges Bank Investment Managementnek a vezérigazgatója a Világgazdasági Fórumon Davosban. Tangen szerint az amerikai vámok és a feszes munkaerőpiac árnyomást okozhatnak, ami megnehezíti az infláció csökkentését, miközben növeli a pénzpiacok bizonytalanságát.
A kínai miniszterelnök-helyettes a davosi Világgazdasági Fórumon figyelmeztetett a kereskedelmi háborúk veszélyeire, miközben az Egyesült Államok új vámok bevezetését fontolgatja - tudósított a Cnbc.
A világ nagyhatalmai, mint az Egyesült Államok, az EU és Kína közötti kereskedelmi feszültségek az utóbbi időben tovább éleződtek, növelve egy globális tarifaháború kockázatát. A Davosban zajló Világgazdasági Fórumon Kevin O’Marah, a Zero100 kutatási platform társalapítója a globális kereskedelem legégetőbb kérdéseiről beszélve azt mondta, felfuthat a helyi gyártás, ha beindul a vámháború – számolt be az Euronews.
A világ leggazdagabbjai tovább gazdagodnak, miközben a szegénység mértéke alig csökken világszinten - derül ki az Oxfam legfrissebb jelentéséből. A jótékonysági szervezet adatai szerint a milliárdosok vagyona rekordmértékben nőtt az elmúlt évben, és ez a tendencia várhatóan folytatódni fog. A jelentés rávilágít a növekvő gazdasági egyenlőtlenségekre és sürgeti a kormányokat, hogy tegyenek lépéseket a helyzet javítására - közölte a Cnbc.
A közelgő Világgazdasági Fórum idei davosi találkozóján a világ vezetői várhatóan a szorosabb együttműködésre és a technológiai innovációk szélesebb körű alkalmazására helyezik a hangsúlyt, amelyek kulcsszerepet játszhatnak az energetikai átmenet és a fenntartható növekedés előmozdításában. Az esemény előzetes várakozásai szerint a meglévő technológiák hatékony alkalmazásával jelentős előrelépés érhető el a globális energiahatékonyság javításában és a gazdasági fejlődés fenntarthatóvá tételében.
A Világgazdasági Fórum (WEF) legfrissebb felmérése szerint a fegyveres konfliktusok, a szélsőséges időjárás és a dezinformáció jelentik a legnagyobb globális kockázatokat az elkövetkező időszakban. A szerdán közzétett "Globális kockázatokról szóló jelentés" rávilágít a növekvő geopolitikai feszültségekre és a globális bizalom megrendülésére, miközben a klímaváltozás továbbra is súlyos fenyegetést jelent - jelentette a Cnbc.
Csak az Egyesült Államok tudja elérni, hogy Izrael ne támadja meg a Gázai övezet déli határán lévő Rafah várost - jelentette ki Mahmúd Abbász palesztin elnök, aki szerint a támadás, amelyre napokon belül lehet számítani, a palesztin lakosság nagy részét menekülésre kényszerítheti az övezetből.
Geopolitikai feszültségek, egyre aktívabb jegybankok, makacs infláció, erős dollár és amerikai elnökválasztás: az elmúlt hónapokban nagyon összeálltak a csillagok az arany felett, aminek köszönhetően sorra dönti a történelmi csúcsokat a sárga nemesfém jegyzése. Korábban már felhívtuk rá a figyelmet, hogy komoly rali várható az aranybányász vállalatok részvényeinél, ami el is indult - de vajon van még tere az emelkedésnek? És mi az a befektetési lehetőség, ami a biztonságos megoldásokat kedvelőknek is az ínyére válhat?
Már egy hónap eltelt az idei évből, de a világgazdaságra vonatkozó konszenzusos előrejelzés továbbra is óvatosan optimista, a legtöbb jegybank és elemző puha földet érést prognosztizál, vagy akár azt jelzi előre, hogy egyáltalán leszállásra sem lesz szükség. Még kollégám, Nouriel Roubini – aki híres arról, hogy kendőzetlenül szokta borús előrejelzéseit megfogalmazni – is azt vallja most, hogy a legrosszabb forgatókönyvek bekövetkeztére van a legkisebb esély.
A kínai belpolitika vizsgálata mindig egy kifejezetten nehéz terep a politikai elemzők számára, mivel Pekingben kínosan ügyelnek arra, hogy szinte semmilyen belső ügy ne jusson el a nemzetközi közvéleményhez. Ennek ellenére időről időre kiszivárognak olyan információk, amelyek bemutatják, hogy a keleti nagyhatalomnál is turbulensen változik a helyzet, folyamatos hatalmi harcok dúlnak a legfontosabb politikai helyekért.
Hamarosan bevezetheti Szlovákia a négynapos munkahetet – jelentette ki a davosi Világgazdasági Fórumon Robert Fico. A szlovák kormányfő kiemelte, hogy egyelőre csak kísérleti jelleggel lépne életbe a változás. A szakszervezetek támogatják az elképzelést, de a szlovák munkaadók felháborodtak - írja az Infostart.
Davosban Donald Trump már most is elnök, a davosi konszenzusok azonban gyakran tévesek, és jó dolog, hogy a konferencia résztvevői ebben is tévednek - jelentette ki Soros György fia a CNBC szerint.
A Deutsche Bank vezérigazgatója, Christian Sewing csütörtökön a CNBC-nek azt mondta, a fúziók és felvásárlások nem élveznek prioritást a német hitelintézet számára az idén – írja a Reuters.
Az állampapírok lemaradtak.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Senki nem fúr, pedig kiadták a jelszót.
A Magyar Államkincstár február 15-ig ígéri az első kifizetéseket.
Senki nem fúr, pedig kiadták a jelszót.
Lénárt Viktorral, a Zero Emission Leadership Group alapító-vezetőjével beszélgettünk.
Az EU-t is sürgeti az idő, ha szeretné megregulázni a kínai e-commerce óriásokat.